بسم الله الرحمن الرحيم

كل نفس ذائقة الموت

انا لله و انا اليه راجعون

 

با کمال تآسف میرهوتی میرلاشاری پس از بیش از دو سال بیماری و پیش از هشت ماه مداوا در لندن سر انجام در دقایق پایانی شب جمعه یکم ماه می 2009 ندای حق موت را لبیک گفت و به رحمت ایزدی پیوست، روحش شاد و یادش گرامی باد.

میرهوتی میرلاشاری از طرف پدر فرزند عظیم خان میرلاشاری و نوه نورالدین خان میرلاشاری و از طرف مادر فرزند بی بی مهری فرزند میرهوتی خان دوم و نوه بی بی مراد خاتون فرزند میر اولیا مبارکی و همشیره زاده حاجی محمد خان میرلاشاری  بزرگ خاندان میرلاشاری است ، مرحوم برادر بزرگتر مهندس نورالدین و دکتر اولیا میرلاشاری و پسر دایی و پسر عمه و داماد بهرام و موسى میرلاشاری و پسر عمه و باجناق احمد میرلاشاری است.

مرحوم متولد 01/ 09 / 1973 میباشد که پس از طی دوره ابتدایی و متوسطه در لاشار و خاش موفق به اخذ  لیسانس در بهداشت شد و بعنوان کارشناس ارشد در ادارات بهداشت نیکشهر و چابهار خدمت میکرد.

از ویژگیهای بارز زندگی آن مرحوم گرایش به امور دین در سنین جوانی و پرداختن به عبادات فردی و تزکیه نفس و فراتر از آن تبلیغ و دعوت دینی بود. مرحوم تمامی هم خود را صرف مطالعه قرآن مجید و سنت نبوی نمود و در این راه فردی بسیار موفق و در بین خانواده و دوستان بسیار مؤثر و جایگاه ویژه ای داشت.

به پاس باورهای مذهبي و احترام به روح آن مرحوم که معتقد به دوری از هرگونه تشریفات و سنت های رایج خارج از چارچوب دینی بود ’ ما خانواده های عزادار میخواهیم فقط بر اساس سنت های مذهبی عزاداری نماییم.

جنازه مرحوم با اصرار اکثر بازماندگانش که در ایران هستند به زادگاهش منتقل خواهد شد.

 و این مراسم بخاطرآنکه برای قوم و خویش و دوست چه دور و چه نزدیک محدودیتی ایجاد ننماید بسیار ساده برگزار خواهد شد، با این حال حضور و مقدم هر شرکت کننده ای را گرامی میداریم.

مراسم ختم و فاتحه و مکان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

خانواده های عزادار در لندن:

میرلاشاری ، مبارکی ، ملک ، شیرانی ، امیری ، درانی ، دانش ، سلیمانی.