26 ارديبهشت ۱٣٨۹

 

اعدام پنج زندانی بيګناه  کرد را قويأ محکوم می کنیم!

 

طبق معمول جمهورى اسلامى ايران جان پنج انسان بيګناه و آزاده را ګرفت . صبح روز یکشنبه 19 اردیبهشت، پنج انسان بيګناه و پاکيزه و زندانی سیاسی کرد بنامهای فرزاد کمانگر، علی حیدریان، شیرین علم هولی، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان به اتهام واهی شرکت در عملیات تروریستی و بمب گذاری در مراکز دولتی و اماکن عمومی و عضویت در حزب کارگران کردستان ترکیه ( PKK ) وگروه پژاک، سحرګاه در زندان اوین بدار آویخته شده و به افتخار ملت سربلند و آزاده کرد شربت شهادت نوشيدند.

 

 

 

سياست سرکوب٬ اختناق٬ ايجاد رعب و وحشت و ترور دولتى٬ اعدام مخالفین و فعالین سیاسی و مدنى و فرهنګى ٬ ترور اقليتهاى ملى٬ دروغ پردازيهاى ولايت فقيه و سیاستهای حاکمیت جمهوری اسلامی  همواره در راستاى حفظ قدرت مطلقه حاکميت ولايت فقيه بوده است. در این بین اقليتهاى ملى٬ از زمره نخستین نیروهایی بودند که این امر را از همان فردای انقلاب تجربه کرده و بدلیل مقاومت و پایداری در برابر ستمگری ها و زورگوئی های حکومت ولایت فقیه به وحشیانه ترین وجهى مورد سرکوب و کشتار و اعدام قرار گرفتند.

 

ما اعتقاد داريم که امروزه اعدام هر انسانی بویژه نیروهای آزادیخواه از هر فرهنگ و مسلک و ملیتی در ایران، نفرت و انزجار هر فرد و مليت انساندوست و با وجدان را برانگیخته و همبستگی ملى و آزادى طلبى ايرانيان را تقویت خواهد نمود.

 

جبهه متحد بلوچستان جمهورى خواهان فدرال، ضمن محکوم کردن اين عمل شنيع ولايت مطلقه فقيه جمهورى اسلامى ايران و ابراز انزجار از این اعدامهاى وحشيانه و غير انسانى، همدردی و همبستگی عمیق خود را با خانواده  داغداران، خلق کرد و دیگر نیروهای طرفدار حقوق بشر، دمکرات٬ فدرال و ترقیخواه کشوراعلام نموده و بر اين باور است که ادامه اینگونه اعمال وحشیانه و غیر انسانی، همدلى و همبستګى هر چه بیشتر صفوف و تعمیق همه جانبه مبارزه همه نیروهای دمکرات ٬ فدرال دموکرات ٬ دګرانديش٬ آزاديخواه و تحول طلب را برای آزادی، دمکراسی  و برابرى در اجتماع ايران تشدید خواهد کرد.

جبهه متحد بلوچستان جمهورى خواهان فدرال