بسم الله الرحمن الرحیم
و لو لا دفع الناس بعضهم ببعض لهدمت مساجد (آیه)
شب گذشته باری دیگر فاجعه ای وحشتناک در بلوچستان رخ داد و احساسات مردم اهلسنت و بلوچ را به شدت جریحه دار نمود و مزدوران فاشیست رژیم جنایتکار ولایت فقیه با یورش و تخریب مسجد و حوزه علمیه عظیم آباد زابل پرده از چهره کریه خویش برداشته وماهیت شیطانی خویش را آشکار کردند.
بنده این جنایت وحشیانه رژیم را محکوم نموده و این ضایعه عظیم را به محضر مردم بلوچستان و جامعه اهلسنت ایران تسلیت عرض می نمایم.
این جنایت ادامه سیاستهای رژیم جهت سرکوب اهلسنت و مردم بلوچ می باشد تا بدین طریق بتواند عزم راسخ مردم این دیار را برای مبارزه متزلزل ساخته و آنان را از آزادی خواهی و حق طلبی باز دارد ، اما رژیم بداند که با اعمال چنین دسیسه های ضد بشری به اهداف شوم خویش نائل نخواهد شد و مردم این دیار هرگز از مبارزه و جهاد دست برنخواهند داشت.
در این پیام لازم دانستم علمای اهلسنت را که سیاست سازش و مدارا را پیشه کرده اند مورد خطاب قرار دهم تا بدانند اتخاذ سیاست منفعلانه و برخورد از موضع ضعف هر روز ضربه ای جدید به جامعه وارد ساخته و دست رژیم را در جنایت بازتر می کند و این گونه سیاستها صلاحیت رهبری آنها را مورد تردید قرار می دهد و مردم را از آنها مایوس و دور خواهد کرد و آنگاه که متوجه شوند دیگر دیر شده و پایگاه مردمی خویش را از دست داده اند و این خود سیاست رژیم است تا با ایجاد فاصله بین علما و مردم به راحتی سیاستهای فاشیستی و ضد بشریش را به اجرا در آورد .
سکانداران رهبری جامعه اهلسنت و مردم بلوچ که در برابر اعدام علمائی همچون مولانا عبدالقدوس ملازهی و مولوی محمد یوسف سهرابی و فعالان مدنی همچون یعقوب مهرنهاد سکوت پیشه کردند و هیچ گونه واکنشی از خود نشان ندادند باید منتظر عواقب سکوتشان می بودند.


آری رژیم ولایت فقیه در مرحله نخست دو عالم را به دار آویخت و سکوت علمای اهلسنت به رژیم این جرات را داد تا طرحی برای کنترل و تصرف حوزه های علمیه ارائه دهد و پس از آن یکی از با نفوذترین علمای منطقه (مولوی احمد ناروئی) را بازداشت کرد و عدم اتخاذ سیاست درست راه رژیم را برای جنایتی هولناک تر هموار نمود و رژیم متجاوز ولایت فقیه در بلوچستان که 95 در صد جمعیت آن را اهلسنت تشکیل می دهد به مسجد و حوزه علمیه ای حمله نموده و طلاب را می رباید و مسجد و مدرسه را با خاک یکسان می کند.

علمای کرام


آیا پس از این همه جنایات رژیم باز هم باید شما به سیاست انفعال ادامه و از موضع ضعف با مسائل برخورد نمائید ؟
و آیا همچنان باید مدارا و سازش نمود؟ و جهاد و مبارزه را نفی کرد؟
آیا زمانیکه زنان ملت مورد تجاوز قرار گرفته و تکه پاره شده و جنازه هایشان در بیابانها انداخته می شود و جوانان همه روزه به دار آویخته می شوند و مساجد و مدارس چنین با بی حرمتی تخریب و منهدم می شوند باز هم جهاد و مبارزه محکوم است؟

علمای عظام


به خود آئید و بدانید که شما دارای پشتوانه الهی و مردمی هستید و اگر این بار نیز سکوت کنید و به عجز و التماس روی آورید نصرت و مدد الهی را از دست خواهید داد وموجبات بی اعتمادی مردم را نسبت به خودتان فراهم خواهید کرد.
مگر کلام مولانا عبدالعزیز( ره) را به یاد نمی آورید که فرمودند : آنگاه که کارد به استخوان رسد دیگر جهاد بر مرد و زن و جوان و پیر و همه فرض می گردد و اکنون کارد استخوان را نیز بریده است و دیگر هیچ دلیلی برای سکوت نمانده است و باید علمای اهلسنت اعلام جهاد نمایند و مفتیان فتوای جهاد دهند تا رسالتشان که همانا حق گوئی و ظلم ستیزی است خدشه دار نگردد.

علمای کرام


ترس و هراس را کنار نهید زیرا فقط باید از الله ترسید ( فالله احق ان تخشاه)
و بهترین الگو برای مسلمانان پیامبر بزرگوار اسلام می باشند و در آموزه های آنحضرت (ص) چیزی به نام ترس و هراس از ظالمان و ستمگران وجود ندارد مگر نه آنکه پیامبر اسلام (ص) به خاطر نجات جان یک نفر در حدیبیه از1500 نفر بیعت مرگ گرفت!؟
امروز در بلوچستان خون هزاران نفر به ناحق ریخته می شود و به مقدسات و مشاعر الهی آشکارا اهانت می شود و باز هم علمای کرام سیاست مصالحه و مدارا و سکوت را پیشه کرده اند.

آیا به این آیه قران توجه نفرموده اید:

(و مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال و النساء و الولدان الذین یقولون ربنا اخرجنا من هذه القریة الظالم اهلها واجعل لنا من لدنک ولیا واجعل لنا من لدنک نصیرا)

ترجمه: و چرا نمی جنگید در راه الله در حالی که مردان و زنان و کودکان مستضعف می گویند پروردگارا ما را از شر ظالمان این شهر نجات ده و....
و اگر پس از اعدام دو عالم و پس از دستگیری مولوی احمد ناروئی نمازگزاران روز جمعه به خیابانها می ریختند و اعتراض خود را اظهار می داشتند ما هرگز شاهد جنایت روستای عظیم آباد زابل در بلوچستان نمی بودیم.

علمای عظام


ما نباید از قدرت ظاهری رژیم هراسی به خود راه دهیم زیرا قدرت واقعی ایمان و اعتقاد راسخ و اعتماد و یقین می باشد و اگر رژیم مجهز به قدرت ظاهریست ما دارای سلاح ایمان هستیم و پرودرگار می فرماید : کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله
ایمان و جهاد تنها راه مستضعفین برای رسیدن به عزت و آزادی و عدالت و برابری می باشند و در طول تاریخ مبارزان و مجاهدین راستین با تکیه بر الله همواره قدرتهای شیطانی و ستمگر را به زانو در آورده اند.
و فرزندان مومن و غیور جنبش نشان دادند علیرغم کمبود امکانات مادی با سلاح ایمان و توکل بر الله توانسته اند ضربه های سختی بر پیکر پوشالی رژیم وارد سازند ومبارزات اهلسنت را در بلوچستان بازتاب جهانی دهند.

علمای کرام


رسیدن به عزت و سربلندی ،عدالت و آزادی بهای سنگینی دارد ودر این راه باید مشکلات و سختیها را به جان خرید و هیچ ملتی بدون گذر از سختیها به عزت و آزادی دست نیافته است.

علمای کرام


سرزمین ما از نظر استراتیژیکی دارای بهترین موقعیت برای جنگ و مبارزه علیه متجاوزان می باشد و ما دارای جوانانی مومن ، غیور ، متعهد و سلحشور هستیم که در غیرت و شجاعت نظیر و مثالی در جهان ندارند و مشتاقانه منتظر اعلام جهاد عمومی از طرف شما هستند.


علمای عظام


این سیاست ضعیف را کنار بگذارید و برخیزید که دیگر سکوت نه تنها جرم که ویران کننده است.

پیامبر اسلام (ص) فرمودند اذا ترکتم الجهاد سلط الله علیکم الذلة
و اگر این بارنیز سکوت کرده و به سیاست انفعالی خود ادامه دهید جنبش در سیاست خود در قبال شما علما تجدید نظر خواهد کرد.

هشدار به رژیم


و اما رژیم و عمال ولایت شیطانی فقیه ،

سوگند به ذات الله ، پروردگار محمد(ص) پاسخی بس سنگین تر از آنچه فکر می کنید به این جنایتتان داده خواهد شد.


یا زندگی با عزت یا مرگ با شرف


عبدالمالک بلوچ
رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران(جندالله)

http://junbish.blogspot.com/

--
People's Resistance Movement of Iran
روابط عمومی جنبش مقاومت مردمی ایران
      حرکة المقاومة الشعبیة الایرانیة
                (جندالله